07.11.2010.

Carroll utišao Emirates -.-"

Fudbaleri Newcastlea pobijedili su na Emiratesu Arsenal rezultatom 0:1 u susretu 11. kola Premier lige i tako su Topncima nanijeli već treći poraz u sezoni.

Pogodak odluke postigao je mladi napadač Svraka Andrew Carroll u 45. Minuti, nakon velike greške golmana Fabianskog.

Topnici su u meč ušli s namjerom da pobijede, ali se do gola gostiju teško stizalo.

Ipak, bilježimo slobodan udarac Fabregasa u 13. minuti, lopta je na putu do gola zakačila nekog u živom zidu, te je odsjela na prečki gola Krula.

I u nastavku Arsenal je prijetio, a gosti su se uspješno branili.

Naš tim je sljedeću veliku priliku imao tek u 40. minuti, kada je Nasri sjajno šutirao s vrha kaznenog prostora, ali se istakao Krul dobrom odbranom.

Kada su svi očekivali kraj poluvremena uslijedio je šok na tribinama Emiratesa.

Barton je ubacio loptu iz slobodnog udarca duboko u polje Arsenala, a Carroll je pogodio glavom, ispred iznenađenog Fabianskog, koji je zakasnio s intervencijom.

Bio je to ujedno i jedini udarac igrača Newcastlea u okvir gola.

U nastavku susreta uslijedila je dominacija domaćih, ali bez rezultata.

Samo tri minute nastavka bile su dovoljne da se u dva navrata zatrese prečka Krula.

Međutim, svi smo očekivali veći pritisak Topnika, koji je danas izostao.

Do kraja susreta zabilježili smo još samo pokušaj Fabregasa u 81. Minuti, kada je iz izgledne situacije šutirao glavom direktno u golmana.

Da stvari po Topnike budu još gore pobrinuo se indisponirani Koscielny, koji je dobio direktni crveni karton u drugoj minuti sudijske nadoknade, zbog potezanja Rangera, koji je u prodoru po desnoj strani išao prema golu Fabianskog.

Arsenal tako nije uspio iskoristiti poraz Chelseaja od Liverpoola i dodatno mu se približiti, te je ovim porazom pao na treću poziciju.

Newcastle je slavio treću utakmicu zaredom u Premiershipu, te je zaustavio Arsenalov niz od tri pobjede.

Ovo je Svrakama bila ujedno prva pobjeda nad Arsenalom nakon pet godina.

Arsenal: Lukasz Fabianski, Bacary Sagna, Sebastien Squillaci, Laurent Koscielny, Gael Clichy, Theo Walcott, Alex Song, Cesc Fabregas, Jack Wilshere (od 72. Nicklas Bendtner), Samir Nasri (od 55. Andrey Arshavin) i Marouane (od 57. Robin van Persie).

Newcastle United: Krul, Simpson, Coloccini, Williamson, Jose Enrique, Gutierrez, K. Nolan, Tiote, J. Barton, Ameobi (od 82. Ranger) i Carroll.

Žuti kartoni: Fabregas i Clichy (Arsenal), Tiote (Newcastle).

Crveni karton: Laurent Koscielny u 92. minuti.

Igrač utakmice: Jack Wilshere. Mladi Englez bio je jedan od rijetkih koji su pokušavali dovesti Arsenal do povoljnog rezultata, ali nažalost ni to nije bilo dovoljno.

Momenat utakmice: Pogodak Carrolla. Mladi napadač Newcastlea iskrao se odbrani Topnika u posljednjim trenucima prvog poluvremena i pododio za vrijedan trijumf gostiju, koji će se sigurno do kraja sezone boriti za izlazak u Evropu.