11.11.2010.

Chamakh donio pobjedu "Topnicima"

Fudbaleri Arsenala večeras su, na stadionu Molineux, u okviru 12. kola Premiershipa savladali momčad Wolverhamptona sa 0:2, a dvostruki strijelac za izabranike Arsena Wengera bio je Marokanac, Marouane Chamakh.

"Topnici" su sjajno otvorili meč, i već nakon 39 sekundi su imali jedan gol prednosti u odnosu na večerašnjeg domaćina. Sjajnu akciju su napravili Rosicky i Sagna, lopta dolazi do Songa koji je fantastično centrirao i pronašao Chamakha koji glavom pogađa za rano vodstvo gostiju na Molineuxu. Wengerova momčad i nakon toga kontroliše utakmicu te bilježimo veliku priliku u kojoj se našao Arshavin, jedan na jedan s golmanom Wolvesa, ali Hahnemann izlazi kao pobjednik u ovom duelu. Igrala se 4. minuta meča.

Nakon toga, Arsenal igra sjajno, redaju se prilike, jedna za drugom, snimak šuta glavom Chamakha nakon ubačaja Songa, u devetoj minuti. Nakon toga, bilježimo jedan solidan pokušaj Fabregasa u 18. minuti, lopta je otišla pored gola.

U 29. minuti Djorou je pogriješio i dozvolio protivniku da stvori izglednu priliku za postizanje gola. Nakon njegove pogreške Doyle je imao jako dobru poziciju da ugrozi Fabianskog, ali je Clichy reagovao na vrijeme i otklonio opasnost od gola "Topnika". U 35. minuti sjajna prilika za Hunta, još bolja "parada" Fabianskog. Uz bolju igru i terensku inicjativu gostiju prvi period igre je okončan vodstvom Arsenala od 0:1.

Početak drugog poluvremena je mogao biti koban po "Topnike". Nakon pogreške mladog Wilsherea nisu se dobro snašli domaći fudbaleri te Sagna otklanja opasnost u šesnaestercu londonskog tima. U 49. minuti Rosicky servira sjajnu šansu za Fabregasa koji šutira pored gola iz jako izgledne pozicije. Nedugo zatim bilježimo nevjerovatnu odbranu Fabianskog koji stopira šut Doylea u 55. minuti. Tri minute nakon toga još jedna dobra šansa za domaćina, "Topnici" su se ponovo sačuvali, ostalo je 0:1.

Nakon male krize u igri, Arsenal se budi i tako u 64. minuti Arshavin ima još jednu priliku kada pogađa okvir gola. Petnaest minuta prije kraja prilika i za Squillacija, rezultat i dalje 0:1. I nakon niza, poluprilika na obje strane, tačku na "i" stavlja ponovo Marouane Chamakh, koji svojim drugim golom donosi tri boda "Topnicima", tri boda koja će im itekako značiti u nastavku borbe za titulu. Igrala se 90. minuta kada je Marokanac postigao svoj drugi gol na utakmici i postavio konačnih 0:2.

Sve u svemu, dobra izvedba Wengerove momčadi i povratak samopouzdanja nakon dva uzastopna poraza (u Ligi prvaka i prvenstvu). Domaći će na pobjedu protiv Arsenala čekati još neko vrijeme, jer se niz "Topnika" i njihove nepobjedljivosti protiv "Vukova" i dalje nastavlja.

Sastavi momčadi:

WOLVES: Hahnemann, Foley, Stearman, Berra, Ward (od 87. minute Fletcher), Mancienne (od 78. minute Ebanks-Blake), Jarvis, Milijaš, Henry, Edwards (od 7. minute Hunt), Doyle, Hennessey, Van Damme, Mouyokolo, Elokobi.

ARSENAL: Fabianski, Sagna, Squillaci, Djourou, Clichy, Arshavin (od 90. minute Nasri), Fabregas, Rosicky, Wilshere (od 67. minute Denilson), Song, Chamakh (od 90. minute Bendtner), Szczesny, Eboue, Walcott, Van Persie.

Žuti kartoni: Stearman (Wolves) / Denilson, Fabregas (Arsenal)

Igrač utakmice: Marouane Chamakh - Marokanac je sa dva svoja gola donio pobjedu "Topnicima" i zasluženo je prvi izbor za igrača ovog meča.

Momenat utakmice: Drugi pogodak Chamakha, čime su otklonjene sve dileme oko pobjednika.

Slijedi: Gostovanje kod Evertona, u okviru Premier lige, 14. novembra