02.01.2011.

Arsenal razbio Birmingem

Arsenal je u 20. kolu Premijer ligu na gostovanju sa lakoćom savladao Birmingem rezultatom 3:0. Robin van Persi je doveo Tobdžije u vođstvo u prvom poluvremenu, a gol Samira Nasrija i autogol Rodžera Džonsona u nastavku igre su stavili tačku na meč.

Izabranici Arsena Vengera su poveli već u 13. minutu posle slobodnog udarca Van Persija. Holanđanin je pomalo teatralno iznudio prekršaj na ivici šesnaesterca i potom matirao Bena Fostera šutiravši kroz rupu u živom zidu. Napadač Tobdžija je bio centralna figura prvog poluvremena pošto je desetak minuta kasnije igrao rukom u svom kaznenom prostoru i do kraja prvog poluvremena propustio dve stopostotne šanse da povisi prednost Arsenala. Nasri ga je u razmaku od nekoliko minuta proigrao dva puta na identičan način, ali Holanđanin to nije iskoristio pošto je prvi put loše primio loptu, a u drugoj prilici je nonšalantno pokušao da lobuje golmana Fostera.

U nastavku meča su Nasri i Džek Vilšer već u prvih nekoliko minuta imali prilike da postignu gol. Englez je svoj volej-udarac iz kaznenog prostora prebacio preko gola, a Francuz je imao 'jedan na jedan' sa Fosterom pošto je pobegao odbrani domaćih. Međutim, Nasri se nekoliko minuta kasnije iskupio fenomenalnim pogotkom. Razmenio je dva dupla pasa sa Seskom Fabregasom na sredini terena, napravio prostor za šut i sa dvadesetak metara poslao loptu u mrežu. U 66. minutu su defanzivci Birmingema sami sebi presudili, postigavši komičan auto-gol. Fabregas i Nasri su izveli sjajnu akciju i ušetali se u peterac domaćih, Španac je uputio strahovit udarac iz mrtvog ugla pravo u Fostera, da bi se lopta potom odbila o dvojicu štopera Birmingema u mrežu i gol je pripisan Rodžeru Džonsonu. Do kraja meča se Arsenal poigravao sa rivalima i smireno priveo utakmicu kraju.

Tobdžije u sledećem kolu dočekuju Mančester Siti na Emirejtsu, 5. januara.

Birmingem: Ben Foster, Stiven Kar, Rodžer Džonson, Skot Dan, Liam Ridžvel, Sebastijan Larson, Beri Ferguson, Kreg Gardner, Li Bojer, Žan Besažur (Aleksander Hleb 59'), Kameron Džeroum (Kevin Filips 80').

Arsenal: Lukaš Fabijanski, Bakari Sanja, Johan Đuru, Loran Kosijelni, Gael Kliši, Aleks Song, Džek Vilšer (Denilson 79'), Sesk Fabregas, Teo Volkot (Andrej Aršavin 79'),  Samir Nasri, Robin van Persi.

Sudija: Piter Volton.